Harjoitusravit 16.2. 2016 tulokset

Tuloksia

Lähtö 1. 1.25 (1) Ryhmäajo 2100m
1.    Amazing Captor / Panu Ahonen 4. 23,7
2.    Baby Book / Ville Pohjola 5. 23,8
3.    Smart And Fast / Victor Björkroth 8. 24,1
4.    Demon Boy / Tapio Torppa 7. 24,0x
5.    Golden Blizz / Birger Åstrand 2. 23,5
6.    Eldwind H / Veli-Erkki Paavola 3. 23,6
7.    Apache Nordique / Mirjam Rejch 6. 23,4
8.    Lady Devil / Aki Järvelä 1. 23,3

Lähtö 2. 1.25 (2) Ryhmäajo 2100m
1.    Bad Romance / Panu Ahonen 5. 24,5
2.    Queensland / Victor Björkroth 4. 24,4
3.    Belrose / Pekka A Ylitalo 7. 25,1
4.    Donamarie / Juha-Matti Paavola 2. 24,0
5.    Surprise Price / Jyri Koukkari 6. 24,8
6.    Wasa Windy / Ville Pohjola 3. 24,2
7.    Nice My Sin / Mikko Peränen 1. 23,7
 

Lähtö 3. Avoin Tasoitusajo 2100m
1.    Sundsvik Jetlag / Ville Pohjola 1. 21,1
2.    Cunning Captor / Panu Ahonen  POISSA
3.    Kimit / Jarmo Hirvikoski 3. 21,6
4.    Blady Las Luceras / Juha-Matti Paavola 4. 22,9
5.    Coming Up / Mika Rintala 2. 21,4

Lähtö 4. 1.30 (1) Ryhmäajo 2100m
1.    Deal Chap / Jarmo Hirvikoski 6. 27,5
2.    Florentina / Mikko Ojanperä 7. 27,9
3.    Davy Treasure / Veli-Erkki Paavola Kesk.
4.    Lady Sirella /  Jani Peräsalo 1. 22,9
5.    A.T.Veli / Ville Pohjola 8. 29,4
6.    Pop’s Sunrise / Jyri Koukkari 5. 27,2
7.    Honey Star / Erkki Lappi 2. 23,1
8.    Inside Deal / Timo Stenman 4. 27,0
9.    Rise And Shine / Birger Åstrand 3. 25,4

 
Lähtö 5. Ponilähtö Tasoitusajo 1100m
1.    Dynamit III / Nicole Haglund 1. 3.39,6
2.    Golden Mystic / Iida Korhonen 4. 3.47,7
3.    Kotimäen Wanda / Elina Miettunen 3. 3.44,2
4.    Little Devil / Sini Haapasalo 5. 3.52,7
5.    Ofelia / Elina Sahlsten 2. 3.41,4


Lähtö 6. 1.30 (2) Ryhmäajo 2100m

1.    Gathrin / Ville Pohjola 6. 32,8x
2.    Elastic Captor / Panu Ahonen 2. 29,9x
3.    Markin Midsummer / Victor Björkroth 5. 30,2
4.    Excellent Stuff / Pasi Ekola POISSA
5.    Mind The Step / Veli-Erkki Paavola 3. 30,1x
6.    Nurse Soul / Laura Kinnunen 1. 29,7
7.    Wagner Village / Mika Rintala 7. 34,3
8.    Boogie After Rain / Tomi Laaksonen 4.  30,2


Lähtö 7. 1.40 (1) Tasoitusajo 2100m
1.    Fiiling / Juha-Matti Paavola 4. 40,4
2.    Estelle It / Panu Ahonen 1. 39,7
3.    Pelarin Tähti / Pekka A Ylitalo 2. 39,9x
4.    Turon Linda / Mika Rintala 3. 40,3
5.    Menoks / Silja-Maaria Järvelä 6. 40,6
6.    Vilivillis / Ville Pohjola Kesk. x
                     20m
7.    BWT Loved / Mika Seittu 5. 39,5


Lähtö 8. 1.40 (2) Tasoitusajo 2100m
1.    Tulo-Tyyne / Juha-Matti Paavola 5. 44,0x
2.    Tuuli Pipsa / Panu Ahonen 3. 41,1
3.    Viva Valpuri / Piia Talvilahti POISSA
4.    Tangen Balder / Veli-Erkki Paavola 1. 40,1x
5.    Lome Bonus / Juha Kurhela 4. 42,1
6.    Sepän Osuma / Victor Björkroth 2. 40,1


Lähtö 9. 1.50 Tasoitusajo 2100m

1.    Tarmo Ite / Juha-Matti Paavola 7. 49,6
2.    Amelie Rok / Johanna Ahola 10. 50,1x
3.    Hillervo / Mikko Salmela 6. 49,0x
4.    Myytti / Mikko Peränen 4. 48,4
5.    Pihlajan Einari / Panu Ahonen 9. 50,0x
6.    S.N. Miracle / Mika Seittu 11. 57,6x
7.    Tine / Tapio Torppa 5. 48,5
8.    Waxen / Veli-Erkki Paavola 3. 48,3x
9.    Temetrius / Markku Salmela 2. 48,0
10.    Rautaneiti / Esa Rintala 8. 49,8
20m.
3. Viva Valpuri / Piia Talvilahti 1. 46,1

Lähtölistat


Lähtö 1. 1.25 (1) Ryhmäajo 2100m
1.    Amazing Captor / Panu Ahonen
2.    Baby Book / Ville Pohjola
3.    Smart And Fast / Victor Björkroth
4.    Demon Boy / Tapio Torppa
5.    Golden Blizz / Birger Åstrand
6.    Eldwind H / Veli-Erkki Paavola
7.    Apache Nordique / Mirjam Rejch
8.    Lady Devil / Aki Järvelä


Lähtö 2. 1.25 (2) Ryhmäajo 2100m
1.    Bad Romance / Panu Ahonen
2.    Queensland / Victor Björkroth
3.    Belrose / Pekka A Ylitalo
4.    Donamarie / Juha-Matti Paavola
5.    Surprise Price / Jyri Koukkari
6.    Wasa Windy / Ville Pohjola
7.    Nice My Sin / Mikko Peränen


 Lähtö 3. Avoin Tasoitusajo 2100m
1.    Sundsvik Jetlag / Ville Pohjola
2.    Cunning Captor / Panu Ahonen
3.    Kimit / Jarmo Hirvikoski
4.    Blady Las Luceras / Juha-Matti Paavola
5.    Coming Up / Mika Rintala


Lähtö 4. 1.30 (1) Ryhmäajo 2100m
1.    Deal Chap / Jarmo Hirvikoski
2.    Florentina / Mikko Ojanperä
3.    Davy Treasure / Veli-Erkki Paavola
4.    Lady Sirella /  Jani Peräsalo
5.    A.T.Veli / Ville Pohjola
6.    Pop’s Sunrise / Jyri Koukkari
7.    Honey Star / Erkki Lappi
8.    Inside Deal / Timo Stenman
9.    Rise And Shine / Birger Åstrand


Lähtö 5. Ponilähtö Tasoitusajo 1100m
1.    Dynamit III / Nicole Haglund
2.    Golden Mystic / Iida Korhonen
3.    Kotimäen Wanda / Elina Miettunen
4.    Little Devil / Sini Haapasalo
5.    Ofelia / Elina Sahlsten


Lähtö 6. 1.30 (2) Ryhmäajo 2100m

1.    Gathrin / Ville Pohjola
2.    Elastic Captor / Panu Ahonen
3.    Markin Midsummer / Victor Björkroth
4.    Excellent Stuff / Pasi Ekola
5.    Mind The Step / Veli-Erkki Paavola
6.    Nurse Soul / Laura Kinnunen
7.    Wagner Village / Mika Rintala
8.    Boogie After Rain / Tomi Laaksonen


Lähtö 7. 1.40 (1) Tasoitusajo 2100m
1.    Fiiling / Juha-Matti Paavola
2.    Estelle It / Panu Ahonen
3.    Pelarin Tähti / Pekka A Ylitalo
4.    Turon Linda / Mika Rintala
5.    Menoks / Silja-Maaria Järvelä
6.    Vilivillis / Ville Pohjola
                     20m
7.    BWT Loved / Mika Seittu

Lähtö 8. 1.40 (2) Tasoitusajo 2100m
1.    Tulo-Tyyne / Juha-Matti Paavola
2.    Tuuli Pipsa / Panu Ahonen
3.    Viva Valpuri / Piia Talvilahti
4.    Tangen Balder / Veli-Erkki Paavola
5.    Lome Bonus / Juha Kurhela
6.    Sepän Osuma / Victor Björkroth


Lähtö 9. 1.50 Tasoitusajo 2100m
1.    Tarmo Ite / Juha-Matti Paavola
2.    Amelie Rok / Johanna Ahola
3.    Hillervo / Mikko Salmela
4.    Myytti / Mikko Peränen
5.    Pihlajan Einari / Panu Ahonen
6.    S.N. Miracle / Mika Seittu
7.    Tine / Tapio Torppa
8.    Waxen / Veli-Erkki Paavola
9.    Temetrius / Markku Salmela
10.    Rautaneiti / Esa Rintala

Yhteistyössä

  • Peltoniemi Ja Pojat
  • Speedex
  • Peltisepänliike Nykanen
  • Kaustisen Elementtivalmiste
  • Ravintola Pelimanni
  • Hankkija
  • K-Rauta Kaustinen