• Kaustisen raviliiga

    Kaustisen raviliiga

    Kaustisen raviliigan kimppahevonen Wallesmanni

Harjoitusravit tiistaina 23.10.2018 tulokset

Tulokset harjoitusravit 23.10.2018.
1.sarja Tavoiteaika 1.25,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Rim Bay Willmore / Timo Stenman 7. 1.22,9
2. Demba Me Too / Panu Ahonen 3. 1.22,3
3. Nice My Sin / Laura Kinnunen 2. 1.22,4
4. Swamp's Rose / Jani Suonperä 6. 1.22,8
5. Danny Daylight / Sofi Edfelt 5. 1.22,6
6. Fighter Kiss / Ville Pohjola 4. 1.22,4
7. Estelle It / Mika Seittu 8. 1.23,0
8. Zelda Gowan / Rune Granqvist 1. 1.22,0

2. sarja Tavoiteaika 1.25,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Fantastic Boost / Graziano Barone 7. 1.26,5
2. Quite Special / Ville Pohjola 2. 1.25,4
3. I One / Mikko Peränen 1. 1.25,2
4. Sundsvik Marameo / Victor Björkroth 6. 1.26,4
5. Bumblebee Laday / Jani Svartsjö 3. 1.25,5
6. Ramona Win / Mika Seittu 5. 1.26,2
7. Rex Value / Erkki Lappi 4. 1.25,4

3. sarja Tavoiteaika 1.40,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Siriliisi / Juha-Matti Paavola 6. 1.39,3
2. Särkän Kake / Erkki Lappi 9. 1.40,0x
3. Amaranth / Veli-Erkki Paavola 3. 1.38,6
4. Isak Star / Birger Åstrand 2. 1.38,5
5. Puuna's Paragon / Susanne Klemola 4. 1.39,0
6. Randeliini / Timo Stenman 5. 1.39,1
7. Hercules Star/ Panu Ahonen poissa
8.Hector Star/ Anna Parviainen poissa
9. Affe / Victor Björkroth 8. 1.39,6
10. Diamond Dreams / Mikael Autio 1. 1.35,4
11. Jim Myrberg / Ville Pohjola 7. 1.39,1

4. sarja Tavoiteaika 1.50,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Pahatar / Timo Stenman poissa
2. Tuuli Kevätön / Jarmo Hirvikoski 8. 1.47,5
3. Ellan Muistelo / Panu Ahonen 7. 1.47,3
4. Helmi Kevätön / Juha-Matti Paavola 9. 1.47,7
5. Korsu-Tuisku / Matti Louko 2. 1.46,3
6. Omelia Rok / Per-Erik Korin 6. 1.47,1
7. Torpan Toivo / Victor Björkroth 3. 1.46,6
8. Tuuliniemen Denis / Jani Suonperä 1. 1.45,8
9. Törmän Pamaus / Veera Vekola 4. 1.46,8
10. Vilmer Myrberg / Ville Pohjola 5. 1.47,0

5. sarja Vapaavauhtinen Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Keep Calm / Mika Seittu 1. 1.19,2
2. Case Closed / Mikko Peränen 2. 1.20,3
3. Elastic Captor / Veli-Erkki Paavola poissa
4. Little Kicks / Matti Kangas 3. 1.21,4

6. sarja Tavoiteaika 1.30,0 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1.Allison April / Tapani Kinnunen 6. 1.28,3
2. Betty Book / Victor Björkroth 9. 1.29,4
3. Original Selfie / Panu Ahonen 7. 1.28,5
4. Silenos Ardmore / Juha-Matti Paavola 8. 1.28,7
5. Elegant Stride / Veli-Erkki Paavola 1.27,7
6. Shaking Dude / Mika Seittu 3. 1.27,8
7. Gerianne / Ville Pohjola 5. 1.28,1
8. Moon Eagle / Jarmo Hirvikoski 2. 1.27,8
9. Pearly's Jadessa / Timo Stenman 4. 1.28,0

Kiitos osallistujille!

Harjoitusravit Nikulassa 23.10.2018 alk. klo 18.00

1. sarja Tavoiteaika 1.25,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Rim Bay Willmore / Timo Stenman
2. Demba Me Too / Panu Ahonen
3. Nice My Sin / Laura Kinnunen
4. Swamp's Rose / Jani Suonperä
5. Danny Daylight / Sofi Edfelt
6. Fighter Kiss / Ville Pohjola
7. Estelle It / Mika Seittu
8. Zelda Gowan / Rune Granqvist

2. sarja Tavoiteaika 1.25,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Fantastic Boost / Graziano Barone
2. Quite Special / Ville Pohjola
3. I One / Mikko Peränen
4. Sundsvik Marameo / Victor Björkroth
5. Bumblebee Laday / Jani Svartsjö
6. Ramona Win / Mika Seittu
7. Rex Value / Erkki Lappi

3. sarja Tavoiteaika 1.40,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Siriliisi / Juha-Matti Paavola
2. Särkän Kake / Erkki Lappi
3. Amaranth / Veli-Erkki Paavola
4. Isak Star / Birger Åstrand
5. Puuna's Paragon / Susanne Klemola
6. Randeliini / Timo Stenman
7. Hercules Star/ Panu Ahonen
8.Hector Star/ Anna Parviainen
9. Affe / Victor Björkroth
10. Diamond Dreams / Mikael Autio
11. Jim Myrberg / Ville Pohjola

4. sarja Tavoiteaika 1.50,0 Yhdistetty ryhmäajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Pahatar / Timo Stenman
2. Tuuli Kevätön / Jarmo Hirvikoski
3. Ellan Muistelo / Panu Ahonen
4. Helmi Kevätön / Juha-Matti Paavola
5. Korsu-Tuisku / Matti Louko
6. Omelia Rok / Per-Erik Korin
7. Torpan Toivo / Victor Björkroth
8. Tuuliniemen Denis / Jani Suonperä
9. Törmän Pamaus / Veera Vekola
10. Vilmer Myrberg / Ville Pohjola

5. sarja Vapaavauhtinen Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1. Keep Calm / Mika Seittu
2. Case Closed / Mikko Peränen
3. Elastic Captor / Veli-Erkki Paavola
4. Little Kicks / Matti Kangas

6. sarja Tavoiteaika 1.30,0 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
1.Allison April / Tapani Kinnunen
2. Betty Book / Victor Björkroth
3. Original Selfie / Panu Ahonen
4. Silenos Ardmore / Juha-Matti Paavola
5. Elegant Stride / Veli-Erkki Paavola
6. Shaking Dude / Mika Seittu
7. Gerianne / Ville Pohjola
8. Moon Eagle / Jarmo Hirvikoski
9. Pearly's Jadessa / Timo Stenman

Osallistumismaksu 5€. Tuotot menevät Kpedu Kaustisen oppilaskunnan hyväksi.
Tarjolla perinteistä ravimakkaraa ja muuta pientä purtavaa.
Tervetuloa!

Uutiset

Ravivihjeet

Ravitulokset

Yhteistyössä

  • Peltoniemi Ja Pojat
  • Speedex
  • Svarvars
  • Peltisepänliike Nykanen
  • Kaustisen Elementtivalmiste
  • Ravintola Pelimanni
  • Hankkija
  • K-Rauta Kaustinen