Toimihenkilöt

Kilpailutuomarit:
Aarne Kujala, Simo Nissilä, Nina Meriläinen, Tommy Bäck, Jari Alatalo,Tiina Keski-Salmi, Markku Kallio, Mari Mäkelä, Anne Hautaniemi, Matti Lahti, Benny Westman, Mikko Riihimäki, Susanna Mastokangas
 
Sihteerit:
Sinikka Hanhikoski, Tuulikki Nikkilä (lehdistösihteeri), Katri Paavola
 
Tekniset laitteet:
StreamTeam Oy (kuvaus/kamerat), Kaisa-Leena Paavola, Riia-Kaarina Paavola
 
Maalikamera:
Teemu Hyvönen
 
Päälähettäjä:
Veli-Matti Kaustinen, Jaakko Virkkala
 
Lähettäjät:
Antero Anttila, Eero Kaustinen, Jaakko Laakso, Jaakko Virkkala, Veli-Matti Kaustinen, Tom Djupsjöbacka

Valjakkotarkkailija:
Mikko Riihimäki

Varikkoalueen valvojat:
Risto Arkkukangas, Kustaa Pihlajamäki, Seppo Hirvi, Mikko Riihimäki, Annamari Järvelä, Maarit Myllymäki
 
Kuuluttaja ja selostus:
Antti Pylkkänen
 
Haastattelut:
Mikko Ukonmäki
 
Lähtöauto:
Veli-Matti Taipale, Aki Järvelä
 
Sisäänkirjoitus:
Anu Paavola

Tallikahvio:
Kehitysvammaisten Tuki ry
 
Totalisaattorijohtaja:
Erkki Puumala
 
Atk-operaattori
Pekka Mäläskä
 
Ensiapu:
Perhon Sairaankuljetus Oy, Kaustisen SPR

Eläinlääkäri:
Jaana Tainio, Hanna Porthan, Maija Haga
 
Eläinlääkärin avustajat:
Pia Luokkala, Susanna Suomela, Tanja Valkeapää ja Anu Vanninen, Heli Perkiö, Terhi Aatsinki
 
Tunnistaja:
Terhi Aatsinki puh: 040-584 5907
 
Ratamestarit:
Mika Puumala (040-770 7938), Aarre Virkkala (040-7549844)
 
Kengitysseppä:
Kustaa Pihlajamäki
 
Tasoituksen laatija:
Helena Balac
 
Ratajärjestyksen arvonta:
ATK / Hippos
 
Pelivihjeet:
Keijo Maliniemi
 
Järjestysmiesten esimiehet:
Raimo Myllymäki, Jouko Koskinen, Kari Korkala
 
Lipunmyyjien vastuuhenkilö:
Ritva Tainio
 
Totomyyjien vastuuhenkilö:
Anita Järvelä
 
Ruoka- ja kahviopalvelut:
Kaustisen Seudun Ravinaiset ry
 
Videointi ja tilaukset:
StreamTeam Nordic Oy
 
Tulospalvelu ravien aikana:
puh. 020 7571719

Yhteistyössä

  • Peltoniemi Ja Pojat
  • Speedex
  • Svarvars
  • Peltisepänliike Nykanen
  • Kaustisen Elementtivalmiste
  • Ravintola Pelimanni
  • Hankkija
  • K-Rauta Kaustinen