Harjoitusravien tulokset

TULOKSET KAUSTISEN HARJOITUSRAVEISTA 10.11.2018

 

LÄHTÖ 1, ponit 1100m

  1. Furunäs Monthy / Elina Leppäharju 3.05,4
  2. Vit Korall / Eveliina Luoma 3.05,6
  3. Stenbydal's MJ /Julia Kettu 3.07,7
  4. Jaaro / Emilia Poranen 3.34,5x
  5. Anjalan Karamelli / Matilda Jylhä 3.46,5

Väliajat: 3.10,7 - - -

Lähtö 2, tasoitusajo 2100m, tavoiteaika 40,0

  1. Ponnen Aatos / Juha-Matti Paavola 38,6
  2. Hercules Star / Panu Ahonen 38,6
  3. Yrjänän Mohikaani / Jani Suonperä 37,8 (2120m)
  4. Tuuliniemen Denis / Ville Pohjola 38,9
  5. Thirst For Life / Mika Seittu 39,0
  6. Hyvityksen Pyry / Henry Ala-Korpi 38,3 (2120m)
  7. Marhotti / Erkki Lappi 39,4

POISSA: Amaranth / Veli-Erkki Paavola

Väliajat: 44,5 - 42,7 - 40,4 - ?

Lähtö 3, tasoitusajo 2100m, tavoiteaika 1.30,0

  1. 1. Allison April / Tapani Kinnunen 26,2
  2. Elegance Cash / Erkki Lappi 26,2
  3. Original Selfie / Panu Ahonen 26,3
  4. Eeva Relax / Aki Järvelä 26,3
  5. Lovely Heel / Graziano Barone 26,5
  6. Can Cash / Mika Seittu 26,7
  7. Sundsvik Samurai / Pernilla Grön-Stenman 26,8
  8. Justice For Jam / Ville Pohjola 28,7x
  9. Betty Book / Rainer Björkroth 30,8x
  10. Valtroks / Veli-Erkki Paavola 31,9

The World Is Mine / Juha-Matti Paavola       HPL

Väliajat: 27,7 - 28,0 - 29,4 -25,0?

Lähtö 4, tasoitusajo 2100, vapaa vauhti

  1. I One / Mikko Peränen 19,1
  2. Jailhouse Diablo / Tiina Pohjola 20,0
  3. Akseli Winner / Ville Pohjola 20,1
  4. Ramona Win / Mika Seittu 20,2
  5. Because I Love You / Aki Järvelä 21,0
  6. McMentalist / Sami Soininen 22,6
  7. Diavalo / Sandra Soininen 22,7

Väliajat: 24,0 - 22,0 - 20,0 - 15,0?

Lähtö 5, tasoitusajo 2100m, tavoiteaika 2.00,0-1.50,0

  1. Tuuli Kevätön / Jarmo Hirvikoski 54,8 (2120m)
  2. Koivikon Leevi / Erkki Lappi 54,9x (2120m)
  3. Koijaus / Juha-Matti Paavola 54,9 (2120m)
  4. Tuuli Terhikki / Panu Ahonen 2.06,4x
  5. Tiiker / Tapio Torppa 2.07,9

Väliajat: 2.10,0 - 2.02,0 - 2.00,0 - ?

Lähtö 6, tasoitusajo 2100m, tavoiteaika 25,0 (jaettu sarja)

  1. Case Closed / Mikko Peränen 24,6
  2. Shaking Dude / Mika Seittu 24,7
  3. Moon Eagle / Jarmo Hirvikoski 25,1
  4. Whisky Dancing / Jarkko Lehtikangas 25,4
  5. Silenos Ardmore / Juha-Matti Paavola 25,8
  6. Franco Des Thirons / Rainer Björkroth 26,0x
  7. Fantastic Boost / Graziano Barone 28,9x

Väliajat: ? - 28,0 - 28,0 - ?

Lähtö 7, tasoitusajo 2100m, tavoiteaika 25,0 (jaettu sarja)

  1. Fastoche Thieben / Ville Pohjola 22,7
  2. Starling Chick / Panu Ahonen 22,7
  3. Estelle It / Mika Seittu 22,8
  4. Lindy Blizz / Marika Åstrand 23,1
  5. Danny Daylight / Sofi Edfelt 23,1
  6. Rim Bay Willmore / Veli-Erkki Paavola 23,2
  7. Swamp's Rose / Aki Järvelä 27,4x

Väliajat: 23,0 - 25,0 - 24,0 -?

Lähtö 8, tasoitusajo 2100m, tavoiteaika 1.45,0

  1. Randeliini / Veli-Erkki Paavola 43,7
  2. Fiiling / Juha-Matti Paavola 44,0
  3. Siriliisi / Jarmo Hirvikoski 44,0
  4. Torpan Toivo / Ville Pohjola 44,7
  5. Omelia Rok / Per-Erik Korin 45,8

Väliajat: 50,0 - 46,0   - 44,0 - 39,0

Yhteistyössä

  • Peltoniemi Ja Pojat
  • Speedex
  • Peltisepänliike Nykanen
  • Kaustisen Elementtivalmiste
  • Ravintola Pelimanni
  • Hankkija
  • K-Rauta Kaustinen